Není pochyb o tom, že udržet průzračně čistou vodu v bazénu není nic jednoduchého. Naštěstí máme pomocníky, kteří nám s tímto úkolem mohou pomoci, a to jak mechanické, tak chemické.
Tím hlavním je samozřejmě filtrační zařízení. Pokud je kvalitní, tak skutečně zadrží velkou část nečistot všech velikostí. Avšak ani ten nejlepší filtr na tuto práci sám nestačí. Problém je totiž v tom, že voda se čistí postupně, nikoliv naráz, a tak mají řasy a sinice čas se rozmnožit. A jakmile překročí jejich počet určité množství, pak už ani sebelepší filtr nepomůže.
Proto, ač se to mnohým nelíbí, je nutné používat i nejrůznější chemikálie. Tou nejběžněji používanou je chlór. Ten je samozřejmě jedovatý, koneckonců byl používán jako bojový plyn za první světové války, avšak do bazénu se používá v takových koncentracích, že je v podstatě neškodný.
Otázkou ovšem je, v jaké formě jej použijeme. Máme totiž hned několik možností. Jednou z nich je tekutá. Zde kapalný chlor zkrátka nalijeme v požadovaném množství do vody. To se řídí objemem bazénu. Používáme jej, když potřebujeme vyřešit akutní problém
Pak zde máme tablety. Ty jsou pravděpodobně nejpoužívanější, především proto, že působí dlouhodobě. Problém je, že je musíme udržet na hladině, kde je koncentrace řas a sinic nejvyšší a kde je tedy nutné, aby působil nejvíce. K tomu slouží různé speciální plováky.
Poměrně čerstvou novinkou je pak chlorový granulát rychlorozpustný Chlorito.cz. Ten kombinuje vlastnosti obou předchozích. Zde se nasype do vody a vzhledem k tomu, že se rychle rozpustí a voda jej rozvíří, nevadí, když klesne ke dnu.
Důležité je vybrat právě ten, který potřebujete. Ideální samozřejmě je, pokud máte doma všechny tři varianty a používáte vždy tu nejvhodnější. Není totiž pochyb o tom, že je skutečně potřeba, aby kvalita vody byla obstojná. Špatná by totiž mohla způsobit různé nepříjemné zdravotní potíže. A to je rozhodně něco, co nikdo z nás nechce.